Leeuwarder nieuws

PvdA Leeuwarden: wat zijn gevolgen ratificatie VN-verdrag rechten gehandicapten

LEEUWARDEN, 26 november 2012 – Nederland ratificeert het VN-verdrag voor de 'rechten van mensen met een handicap'. Mogelijk al in 2013. Dat kan grote gevolgen hebben voor de gemeente Leeuwarden. PvdA-raadslid Jannie Soepboer wil weten welke.


In het regeerakoord van VVD en PvdA is opgenomen dat Nederland het verdrag van de Verenigde Naties voor de rechten van gehandicapten zal ratificeren. Onder de voorwaarde dat hieruit volgende verplichtingen geleidelijk ten uitvoer kunnen worden gebracht. Vorige week is in de Tweede Kamer unaniem een motie van de ChristenUnie aangenomen om dat verdrag in 2013 te ratificeren.

Het VN-verdrag betekent dat mensen met een handicap zonder belemmeringen kunnen meedoen aan de samenleving. Werk, onderwijs, gebouwen, informatie en vervoer dienen optimaal toegankelijk te zijn voor iedereen.

Raadslid Jannie Soepboer (PvdA) vraagt het college naar de gevolgen van de uitvoering van dit verdrag in Leeuwarden.
 
1. Heeft u inzicht in de belemmeringen die mensen met een beperking tot nu ondervinden in onze gemeente?
2. Op welke beleidsterreinen heeft onze gemeente vooral veel te winnen/waar zult u vooral moeten investeren?
3. Beschikt u over een plan van aanpak met daarbij een tijdpad voor de uitvoering?
4. Heeft u inzicht in de kosten die de ratificatie met zich meebrengt?
5. Heeft u contact met de doelgroep die u kan informeren over ervaringen en mogelijke oplossingen?
 
Meer achtergrond over het verdrag

26-11-2012 14:24 0 reacties

Reacties (0)

Reactie plaatsen

Met het plaatsen van deze reactie gaat u akkoord met de voorwaarden

Overig Leeuwarder nieuws

Meer Leeuwarder nieuws